OLSZTYN – Ekspert w domu, czyli jak dogadać się z dzieckiem.


 photo profil.jpg

OLSZTYN – Ekspert w domu, czyli jak dogadać się z dzieckiem.

  • data 01 Kwi 2017 • 10.30–17.30
  • miejscowość Olsztyn
  • lokalizacja Studium Rozwoju Osobistego

I to nie jest primaaprilisowy żart 🙂 1 kwietnia do Olsztyna przyjeżdza ogromny autorytet w sprawach dzieciowych: Agnieszka Stein.
Zapraszamy więc wszystkich rodziców, opiekunów i wychowawców na dwa warsztaty:
1. Komunikacja z dziećmi

Jak się dogadać? Co pomaga rodzicom w komunikowaniu się z dziećmi, a co przeszkadza? Co zrobić, żeby komunikacja wspierała dziecko w rozwoju? Podobne pytania często padają ze strony rodziców. Poszerzając swoją wiedzę o komunikacji, zwiększamy swoje szanse na porozumienie w relacjach z dziećmi.

Skuteczną komunikację z dziećmi warto oprzeć na zasadzie sformułowanej przez Stephena Covey’a: najpierw staraj się zrozumieć, a dopiero potem być zrozumianym. Zgodnie z nią poświęcimy dużo czasu na to, jak opierać komunikację z dziećmi na dawaniu im doświadczenia, że są słuchane i brane pod uwagę. Będziemy ćwiczyć takie sposoby mówienia do dziecka, które pomagają we wzajemnym zrozumieniu. Jednocześnie ucząc się zwracać uwagę na komunikację, która zachodzi poza słowami. Będziemy zastanawiać się, jak mówić, żeby dziecko chciało słuchać i żeby budować rodzinę, w której potrzeby wszystkich członków rodziny są tak samo ważne.

Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

 

2. Dorosła złość, dziecięca złość

Złość i radzenie sobie z nią bywa jednym z najtrudniejszych elementów rodzicielskiego doświadczenia. Większość rodziców, z którymi rozmawiam chciałaby się złościć mniej lub robić to w bezpieczniejszy dla dzieci sposób oraz lepiej radzić sobie ze złością swoich dzieci.
Nasze dziecięce doświadczenia nie przygotowały nas w większości sytuacji na radzenie sobie z natężeniem emocji jakie pojawia się, kiedy zaczynamy opiekować się własnymi dziećmi. Jako dorośli, musimy uczyć się oswajać własną złość, także po to, żeby umieć wspierać własne dzieci w radzeniu sobie z ich złością.

Warsztaty są okazją do tego, żeby przyjrzeć się z bliska własnej złości. Zobaczyć co dzieje się w mózgu rozzłoszczonego człowieka, małego i dużego. Przyjrzeć się narzędziom, które mogą pomóc w radzeniu sobie z silnymi i trudnymi emocjami i we wspieraniu kogoś w radzeniu sobie z emocjami.

W trakcie wspólnie spędzonego czasu przyjrzymy się złości z punktu widzenia rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, neuropsychologii i innych podejść, które razem dają okazję do zrozumienia tego, co się dzieje, kiedy przeżywamy złość. Co ważniejsze zobaczymy też, jak można nauczyć się przeżywania złości w nowy sposób. Jak można zbudować nowe ścieżki w swoim mózgu, które sprawią, że silne emocje będą nas wspierać w rodzicielstwie a nie utrudniać.

Agnieszka Stein o sobie: Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.
Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.

Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołami. Jestem autorką książek dla rodziców.

Warsztat : „Komunikacja z dziećmi” odbędzie się w godz. 10.30-13.30

Warsztat „Dorosła złość, dziecięca złość” odbędzie się w godz. 14.30-17.30
Ceny:
jedno szkolenie- 55 zł
cały warsztat- 85 zł
jedno szkolenie dla pary- 85 zł
cały warsztat dla pary- 115 zł

Informacja i zapisy: kontakt@kartarozwojowa.pl, tel. 694-458-467
Zapraszamy serdecznie!
Posłuchać i porozmawiać z Agnieszką: to może być ogromny przełom w Twoim zrozumieniu dziecka.
Ilość miejsc jest ograniczona.

2 komentarze

  1. Emilia - 29 marca 2017 21:36

    Dzień dobry!
    Czy na te warsztaty w Olsztynie są jeszcze miejsca?

    Odpowiedz

Skomentuj!