warsztat – KRAKÓW: Dorosła złość


 photo profil.jpg

warsztat – KRAKÓW: Dorosła złość

  • data 21 Sty 2017 • 10:00–17:00
  • miejscowość Kraków
  • lokalizacja Stowarzyszenie Ambasada Krakowian

Dorosła złość

Czy mogę coś zrobić, żeby mniej złościć się na swoje dzieci?
Czy mogę zrobić coś, żeby one mnie tak mocno nie złościły?
Co zrobić, gdy czuję, że już zalewa mnie fala złości?
Złość i radzenie sobie z nią bywa jednym z najtrudniejszych elementów rodzicielskiego doświadczenia. Większość rodziców, z którymi rozmawiam chciałaby się złościć mniej lub robić to w bezpieczniejszy dla dzieci sposób.
Nasze dziecięce doświadczenia nie przygotowały nas w większości sytuacji na radzenie sobie z natężeniem emocji jakie pojawia się, kiedy zaczynamy opiekować się własnymi dziećmi. Jako dorośli, musimy uczyć się oswajać własną złość, także po to, żeby umieć wspierać własne dzieci w radzeniu sobie z ich złością.

Warsztaty są okazją do tego, żeby przyjrzeć się z bliska własnej złości. Zobaczyć co dzieje się w mózgu rozzłoszczonego człowieka. Przyjrzeć się narzędziom, które mogą pomóc w radzeniu sobie z silnymi i trudnymi emocjami.

W trakcie wspólnie spędzonego czasu przyjrzymy się złości z punktu widzenia rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, neuropsychologii i innych podejść, które razem dają okazję do zrozumienia tego, co się dzieje, kiedy przeżywamy złość. Co ważniejsze zobaczymy też, jak można nauczyć się przeżywania złości w nowy sposób. Jak można zbudować nowe ścieżki w swoim mózgu, które sprawią, że silne emocje będą nas wspierać w rodzicielstwie a nie utrudniać.

Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

Uczestnicy: rodzice, osoby zawodowo zajmujące się dziećmi

Cena za osobę: 150,00 PLN, Cena za dwie osoby: 250,00 PLN, 15 dostępnych miejsc.

Zapisy i informacje; Karolina Gala
galakarolinaa@gmail.com

Miejsce: Stowarzyszenie Ambasada Krakowian
ul. Stolarska 6/9, 31-043 Kraków

Godz: 10:00-17:00 ( w tym godz. przerwa)

Agnieszka Stein; http://agnieszkastein.pl/o-mnie/

Skomentuj!