warsztat LESZNO: Granice małe i duże.


 photo profil.jpg

warsztat LESZNO: Granice małe i duże.

  • data 14 Maj 2017 • 10:30–16:00
  • miejscowość Leszno
  • lokalizacja Arena Kreatywnej Edukacji

ADRESACI: Pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy, rodzice oraz osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą.

TREŚĆ SZKOLENIA:
– Czasem mam wrażenie, że ja sama nie wiem do końca, gdzie leżą moje własne granice. Na ile chcę się zgodzić, a co już mnie narusza, budzi mój sprzeciw. Jak to badać?
– Jakie są konsekwencje naruszania granic swoich dzieci?
Dzieci potrzebują granic. To jeden z najbardziej znanych i najmniej konkretnych sloganów wychowawczych. Dużo łatwiej jest zrozumieć to, czym są granice dla dzieci, kiedy odpowiemy sobie na pytanie czym są granice dla nas – dorosłych.

Kiedy odejdziemy od rozumienia granic jako reguł i zakazów i przyjrzymy się temu w jaki sposób doświadczamy naszych osobistych granic, zyskujemy nowe rozumienie tego, jak zdrowe poczucie własnych granic kształtuje się u dzieci.

W trakcie warsztatu uczestnicy uczą się rozpoznawać swoje granice i komunikować je jasno i otwarcie dzieciom. Uczą się też tego, jak brać pod uwagę granice dzieci. Dowiedzą się, jak wygląda kształtowanie się granic w trakcie rozwoju dziecka i do czego są one potrzebne. Poćwiczymy też sytuacje, w których granice dzieci i dorosłych mocno się ścierają: ktoś mówi nie, ktoś czuje złość, każdy chce, żeby było inaczej.

Warsztat jest okazją do przyjrzenia się na nowo roli rodzica w rozwoju dziecka i w budowaniu relacji w rodzinie. Może też być inspiracją do tego, żeby zatroszczyć się o swoje granice i potrzeby w relacjach, nie tylko z własnym dzieckiem.

Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

PROWADZĄCA WARSZTAT: Agnieszka Stein
Psycholog od 1999 roku pomagający dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udziela pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomaga im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.
Prowadzi warsztaty, konsultacje indywidualne dla rodziców oraz współpracuje z przedszkolami i szkołami, głównie Montessori i demokratycznymi. Doradza nauczycielom, pomaga im rozwijać się zawodowo, wspiera ich w kontaktach z rodzicami.
Specjalizuje się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważa ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuje podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.
Jest autorką książek „Dziecko z bliska” oraz „Dziecko z bliska idzie w świat”. Ukazała się też książka – rozmowa z Agnieszką Stein pod tytułem „Potrzebna cała wioska”.
Współprowadzi stronę internetową www.dzikiedzieci.pl.
Więcej na www.agnieszkastein.pl.

KOSZT:
OFERTA FIRST MINUTE!
Osoby, które zapiszą się i wpłacą zaliczkę do 5 maja – cena 110 zł/os, 200 zł/dwoje rodziców
Od 6 maja: 130zł/os 240 zł/dwoje rodziców
Organizator zapewnia zaświadczenie potwierdzające ukończenie warsztatu oraz przerwę kawową.
MIEJSCE: Arena Kreatywnej Edukacji
ul. 17 Stycznia 90, 64-100 Leszno

ZAPISY:
Zapisu dokonujemy poprzez wypełnienie formularza
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_eLlihZrReGqE1hNoeKXwo9GHoh2rUCyTCa3XiNKCTiJwJw/viewform

Równolegle konieczne jest potwierdzenie zapisu poprzez dokonanie wpłaty zaliczki 50zł na podane konto, w tytule wpisując GRANICE, imię i nazwisko uczestnika.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.
Liczba miejsc ograniczona !

Milena Nadolna-Dróżdż
PL43 1750 0012 0000 0000 2825 6981

Więcej informacji pod nr. tel. 721789959 lub mailowo milena.nadolna@gmail.com
Organizator: NATURALNA WIĘŹ

Skomentuj!