warsztat – LESZNO: Sekrety motywacji.


 photo profil.jpg

warsztat – LESZNO: Sekrety motywacji.

  • data 09 Paź 2016 • 10:30–16:00
  • miejscowość Leszno
  • lokalizacja Arena Kreatywnej Edukacji

ADRESACI: Pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy, rodzice oraz osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą.

TREŚĆ SZKOLENIA:
• Czy nagrody motywują?
• Czy jest jakiś sposób, by zmotywować dziecko do zrobienia czegoś, czego ono nie chce zrobić?
Motywowanie dzieci uznaje się za ważny element wychowania czy nauczania. Równocześnie, ze sferą motywacji związanych jest wiele mitów i przekonań pochodzących z potocznego rozumienia procesów psychologicznych, które utrudniają efektywną współpracę z dziećmi.
Wiedza dotycząca motywacji jest też bardzo przydatna w relacjach z dorosłymi, bo dorośli i dzieci podlegają tym samym psychologicznym prawom.
Na warsztacie przyjrzymy się czym różni się motywacja od motywowania. Będziemy sprawdzać co nas motywuje i gdzie jest źródło motywacji wewnętrznej człowieka. Warsztat będzie też okazją do tego, żeby nauczyć się rozpoznawać działanie motywacji zewnętrznej i zrozumieć to, w jaki sposób utrudnia ona harmonijny rozwój.
Spróbujemy połączyć to, co porozumienie bez przemocy mówi o potrzebach człowieka z psychologiczną wiedzą o motywacji.
Poszukamy sposobów na to, żeby konstruktywnie zarządzać własną motywacją i zastanowimy się, jak uczyć tego nasze dzieci.
Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.
Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

PROWADZĄCA WARSZTAT: Agnieszka Stein
Psycholog od 1999 roku pomagający dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udziela pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomaga im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.
Prowadzi warsztaty, konsultacje indywidualne dla rodziców oraz współpracuje z przedszkolami i szkołami, głównie Montessori i demokratycznymi. Doradza nauczycielom, pomaga im rozwijać się zawodowo, wspiera ich w kontaktach z rodzicami.
Specjalizuje się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważa ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuje podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.
Jest autorką książek „Dziecko z bliska” oraz „Dziecko z bliska idzie w świat”. Ukazała się też książka – rozmowa z Agnieszką Stein pod tytułem „Potrzebna cała wioska”.
Współprowadzi stronę internetową www.dzikiedzieci.pl.
Więcej na www.agnieszkastein.pl.

KOSZT: 130zł/os 220 zł/dwoje rodziców
Przy zapisie 1 osoby na 2 dni warsztatów (8 i 9.10) koszt: 220 zł
Organizator zapewnia zaświadczenie potwierdzające ukończenie warsztatu oraz przerwę kawową.
Miejsce: Arena Kreatywnej Edukacji
ul. 17 Stycznia 90, 64-100 Leszno

ZAPISY:
Zapisu dokonujemy poprzez wypełnienie formularza
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBzAdDTMeOw-FkTjzemGwGvOpvrw89kLjd6REiQTWt7MhUFg/viewform
Równolegle konieczne jest potwierdzenie zapisu poprzez dokonanie wpłaty zaliczki 50zł na podane konto, w tytule wpisując datę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona max. 14 osób.

Milena Nadolna-Dróżdż
PL43 1750 0012 0000 0000 2825 6981

Więcej informacji pod nr. tel. 721789959 lub mailowo milena.nadolna@gmail.com
Organizator: NATURALNA WIĘŹ

Skomentuj!