warsztat – LUBLIN: Dziecko idzie w świat.


 photo profil.jpg

warsztat – LUBLIN: Dziecko idzie w świat.

  • data 12 Lis 2016 • 9:30–15:30
  • miejscowość Lublin
  • lokalizacja FIKA

Agnieszka Stein w Fice a zatem zaproszenie na warsztat w duchu Rodzicielstwa Bliskości 🙂
Tym razem temat dla rodziców, których „DZIECKO IDZIE W ŚWIAT”

Dopóki dziecko jest głównie pod opieką rodziców, mają oni dość duży poziom kontroli nad tym, czego dziecko doświadcza i z jakim środowiskiem się styka. Stopniowo jednak w życiu każdej rodziny następują takie etapy, na których kontrola jest coraz mniejsza. Dziecko idzie w świat i nie zawsze styka się z ludźmi, którzy traktują je tak samo jak rodzice w domu. Jest to jeden z powodów, dla których rodzice wątpią w sensowność trzymania się swojego podejścia do wychowania. Mają wrażenie, że to nie ma aż takiego sensu, skoro dziecko trafi w inne warunki i będzie musiało się do nich przystosować. Z drugiej strony „pójście dziecka w świat” jest źródłem wielu dylematów dotyczących tego, jak bardzo roztaczać nad dzieckiem opiekę, jak bardzo ingerować w świat, w którym dziecko spędza coraz więcej czasu.
Co jest troską i wsparciem, a co już nadopiekuńczością i wtrącaniem się?

Warsztat jest okazją do przyjrzenia się na nowo roli rodzica w rozwoju starszego dziecka i w budowaniu relacji w rodzinie.

Razem poszukamy odpowiedzi, jak można realizować Rodzicielstwo Bliskości w relacjach ze starszymi dziećmi?

Agnieszka Stein jest jedną z najbardziej inspirujących postaci polskiej psychologii. Pracując od kilkunastu lat z rodzicami, zjednała sobie liczne grono czytelników i słuchaczy. Dotychczas wydane książki – „Dziecko z bliska”, „Dziecko z bliska idzie w świat” oraz „Potrzebna cała wioska” – doczekały się kilku dodruków i rozeszły w wielotysięcznych nakładach. Jej blog i fanpage śledzi stale rosnąca liczba osób, a ona sama połowę roku spędza w podróży po Polsce i Europie, prowadząc warsztaty dla rodziców i szkolenia dla profesjonalistów. Jest mamą dziecka w wieku szkolnym.

Tutaj Agnieszka pisze o sobie i swojej pracy skupionej wokół nurtu Rodzicielstwa Bliskości: http://agnieszkastein.pl/o-mnie/

Bilet: 120 złotych/os., 200 zł/para
Miejsce: FIKA Klubokawiarnia
Data: SOBOTA 12.11.2016
Godzina: 9.30-15.30 gr I
Maksymalna liczba miejsc – 16

Warunkiem rezerwacji miejsca jest uiszczenie opłaty za warsztat i przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko, nr tel.) wraz z dowodem wpłaty na adres: info@fika.lublin.pl

Dane do przelewu:
69 2490 0005 0000 4500 2693 0604 Alior Bank
FIKA Anna Łagód
ul. Kasztelańska 31, 20-810 Lublin

Tytuł przelewu: Warsztat A. Stein grupa I, imię i nazwisko uczestnika.

Zachęcamy do udziału w warsztacie oboje rodziców 🙂

P.S. Łapcie miejsca, bo część już się rozeszła zanim zdążyliśmy ogłosić wydarzenie 🙂

Skomentuj!