warsztat – LUBLIN: Granice małe i duże.


 photo profil.jpg

warsztat – LUBLIN: Granice małe i duże.

  • data 18 Mar 2016 • 16:45–19:45
  • miejscowość Lublin
  • lokalizacja Kawiarnia FIKA

Czasem mam wrażenie, że ja sama nie wiem do końca, gdzie leżą moje własne granice. Na ile chcę się zgodzić, a co już mnie narusza, budzi mój sprzeciw. Jak to badać?
Jakie są konsekwencje naruszania granic swoich dzieci?
Dzieci potrzebują granic. To jeden z najbardziej znanych i najmniej konkretnych sloganów wychowawczych. Dużo łatwiej jest zrozumieć to, czym są granice dla dzieci, kiedy odpowiemy sobie na pytanie czym są granice dla nas – dorosłych.

Kiedy odejdziemy od rozumienia granic jako reguł i zakazów i przyjrzymy się temu w jaki sposób doświadczamy naszych osobistych granic, zyskujemy nowe rozumienie tego, jak zdrowe poczucie własnych granic kształtuje się u dzieci.

W trakcie warsztatu uczestnicy uczą się rozpoznawać swoje granice i komunikować je jasno i otwarcie dzieciom. Uczą się też tego, jak brać pod uwagę granice dzieci. Dowiedzą się, jak wygląda kształtowanie się granic w trakcie rozwoju dziecka i do czego są one potrzebne. Poćwiczymy też sytuacje, w których granice dzieci i dorosłych mocno się ścierają: ktoś mówi nie, ktoś czuje złość, każdy chce, żeby było inaczej.

Warsztat jest okazją do przyjrzenia się na nowo roli rodzica w rozwoju dziecka i w budowaniu relacji w rodzinie. Może też być inspiracją do tego, żeby zatroszczyć się o swoje granice i potrzeby w relacjach, nie tylko z własnym dzieckiem.

Agnieszka Stein jest jedną z najbardziej inspirujących postaci polskiej psychologii. Pracując od kilkunastu lat z rodzicami, zjednała sobie liczne grono czytelników i słuchaczy. Dotychczas wydane książki – „Dziecko z bliska” i „Dziecko z bliska idzie w świat” – doczekały się kilku dodruków i rozeszły w wielotysięcznych nakładach. Jej blog i fanpage śledzi stale rosnąca liczba osób, a ona sama połowę roku spędza w podróży po Polsce i Europie, prowadząc warsztaty dla rodziców i szkolenia dla profesjonalistów. Ostatnio wydana została jej trzecia książka napisana wspólnie z Małgorzatą Stańczak – „Potrzebna cała wioska”.
Tutaj Agnieszka pisze o sobie i swojej pracy skupionej wokół nurtu Rodzicielstwa Bliskości: http://agnieszkastein.pl/o-mnie/

Bilet: 80 złotych/os., 140 zł/para
Miejsce: FIKA Klubokawiarnia
Data: piątek 18.03.2016
Godzina: 16.45-19.45 gr II
Maksymalna liczba miejsc – 16

Warunkiem rezerwacji miejsca jest uiszczenie opłaty w wysokości 80 złotych i przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko, nr tel.) wraz z dowodem wpłaty na adres: info@fika.lublin.pl

Dane do przelewu:
69 2490 0005 0000 4500 2693 0604 Alior Bank
FIKA Anna Łagód
ul. Kasztelańska 31, 20-810 Lublin

Tytuł przelewu: Warsztat A. Stein grupa II, imię i nazwisko uczestnika.

Zachęcamy do udziału w warsztacie oboje rodziców 🙂

Zapisy start 🙂

Skomentuj!