warsztat – RZESZÓW: Granice małe i duże.


 photo profil.jpg

warsztat – RZESZÓW: Granice małe i duże.

  • data 19 Mar 2016 • 10:00–17:00
  • miejscowość Rzeszów
  • lokalizacja Cztery Jabłka koło Saletynów

Czasem mam wrażenie, że ja sama nie wiem do końca, gdzie leżą moje własne granice. Na ile chcę się zgodzić, a co już mnie narusza, budzi mój sprzeciw. Jak to badać?
Jakie są konsekwencje naruszania granic swoich dzieci?

Dzieci potrzebują granic. To jeden z najbardziej znanych i najmniej konkretnych sloganów wychowawczych. Dużo łatwiej jest zrozumieć to, czym są granice dla dzieci, kiedy odpowiemy sobie na pytanie czym są granice dla nas – dorosłych.

Kiedy odejdziemy od rozumienia granic jako reguł i zakazów i przyjrzymy się temu w jaki sposób doświadczamy naszych osobistych granic, zyskujemy nowe rozumienie tego, jak zdrowe poczucie własnych granic kształtuje się u dzieci.

W trakcie warsztatu uczestnicy uczą się rozpoznawać swoje granice i komunikować je jasno i otwarcie dzieciom. Uczą się też tego, jak brać pod uwagę granice dzieci. Dowiedzą się, jak wygląda kształtowanie się granic w trakcie rozwoju dziecka i do czego są one potrzebne. Poćwiczymy też sytuacje, w których granice dzieci i dorosłych mocno się ścierają: ktoś mówi nie, ktoś czuje złość, każdy chce, żeby było inaczej.

Warsztat jest okazją do przyjrzenia się na nowo roli rodzica w rozwoju dziecka i w budowaniu relacji w rodzinie. Może też być inspiracją do tego, żeby zatroszczyć się o swoje granice i potrzeby w relacjach, nie tylko z własnym dzieckiem.

Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

Osoba prowadząca: Agnieszka Stein – psycholog, propagatorka rodzicielstwa bliskości, autorka książek „Dziecko z bliska” i „Dziecko z bliska idzie w świat.” www.agnieszkastein.pl

Kiedy?
19 marca. Zaczynamy o 10, kończymy o 17. W czas warsztatów wliczona jest godzinna przerwa obiadowa.

Koszt: 50 zł

Kontakt: Karolina Fornal, 661111973

 

https://www.facebook.com/events/1558536217796432/

Skomentuj!