warsztat – SZCZECIN: Relacja bez nagród i kar.


 photo profil.jpg

warsztat – SZCZECIN: Relacja bez nagród i kar.

  • data 05 Lis 2016 • 9:00–15:00
  • miejscowość Szczecin
  • lokalizacja ul. Somosierry 41B

Wspólnie ze społecznością Miejsca Demokratycznego zapraszamy na warsztaty z Agnieszką Stein.
http://agnieszkastein.pl/

RELACJA BEZ KAR I NAGRÓD

Na spotkaniu postaram się opowiedzieć, jak w prosty sposób podejmować decyzje dotyczące tego, która metoda może się sprawdzić w relacjach z dziećmi, a którą warto potraktować ostrożnie.

Pokażę, dlaczego tak wiele rodziców ma wątpliwości dotyczące karania swoich dzieci. Czasem czują dyskomfort albo nie rozumieją reakcji swoich dzieci.

Zaproponuję też parę sposobów i narzędzi dużo skuteczniejszych w wychowaniu niż karanie czy nagradzanie.

Rodzicielstwo jest w tej chwili spostrzegane jako bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Ilość porad i poradników dotyczących wychowania rośnie z każdym rokiem. A mimo takiego dostępu do informacji często rodzice czują się zagubieni i bezradni w swoich relacjach z dziećmi. Coraz więcej jest też rodziców, którzy chcieliby budować te relacje bardziej świadomie. Rozwijać się w swojej rodzicielskiej roli. Kiedy pojawiają się trudne sytuacje wychowawcze, rodzice sięgają po stare tradycyjne metody i czasem dostrzegają, że nie spełniają one do końca ich oczekiwań. Zastanawiają się wtedy, w czym leży problem, i zaczynają poszukiwania.

Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Koszt: 120zł
Zgłoszenia:
tel: 500 122 035 lub
e-mail: marta.drozd.korozan@gmail.com

Warsztat odbędzie się przy ul. Somosierry 41B

Skomentuj!