warsztat – WARSZAWA: Bunt na pokładzie


 photo profil.jpg

warsztat – WARSZAWA: Bunt na pokładzie

  • data 25 Kwi 2016 • 18:00–21:00
  • miejscowość Warszawa
  • lokalizacja Terapeutyczna Kawiarnia

Zapraszamy serdecznie na kolejne warsztaty z Agnieszka Stein – Bunt na pokładzie

Agnieszka o warsztacie:
„Bunt dwulatka. Bunt trzylatka. I kolejne. Chciałabym zaprosić rodziców na spotkanie poświęcone konfliktom między rodzicami a dziećmi. A w szczególności tym konfliktom, które wynikają z dziecięcej potrzeby rozwoju.

Takie sytuacje są udziałem wszystkich chyba rodziców. Dzieci nie słuchają, robią odwrotnie, niż my uważamy, że powinny, intensywnie okazują swoją wściekłość i niezgodę na zasady wprowadzane przez rodziców. To trudne chwile i rzadko rodzice zdają sobie sprawę jak ważne rozwojowo są podobne zachowania dzieci.

W trakcie warsztatów będzie można dowiedzieć się, dlaczego dzieci się buntują i jak sobie z tym radzić, żeby nie niszczyć wzajemnej relacji, a nawet ją wzmacniać. Spróbujemy razem przyjrzeć się temu, co popycha dzieci do tak trudnych zachowań i temu, co właściwie sprawia, że są one takie trudne.

Warsztat będzie okazją do przyjrzenia się dzieciom z ich własnej perspektywy, a także z perspektywy psychologii.”

Prowadzący: Agnieszka Stein www.agnieszkastein.pl
Agnieszka o sobie: „Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.
Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.
Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołą Montessori. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami.
Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.
Pracuję z rodzicami dzieci począwszy od urodzenia aż do okresu nastoletniego.
Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyłyśmy w 2008 roku stronę dzikiedzieci.pl poświęconą rodzicielstwu bliskości.
Jestem też autorką dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat.”

W trakcie spotkania będzie możliwość kupienia książek Agnieszki, łącznie z najnowszą „Potrzebna cała wioska” – http://www.mamania.pl/aktualnosci/premiera-ksiazki-potrzebna-cala-wioska,204, z 10% rabatem od cen okładkowych oraz kilku innych książek wydawnictwa Mamania.

Informacje / zapisy (mailowe):
Justyna Antonik
telefon: 601 343 699
e-mail: aktywna.warsztatownia@gmail.com
FB/ Aktywna Warsztatownia / www.facebook.com/AktywnaWarsztatownia
e-mail: jadoula@chustobaby.pl
FB/ Doula Justyna Antonik / www.facebook.com/doulajustyna.antonik

Cena: 80 zł za osobę, 120 zł za parę rodziców/opiekunów
Wszelkie informacje organizacyjne (w tym dotyczące płatności) zostaną wysłane w mailu potwierdzającym uczestnictwo w warsztatach.

Skomentuj!