warsztat – WARSZAWA: Komunikacja z dziećmi.


 photo profil.jpg

warsztat – WARSZAWA: Komunikacja z dziećmi.

 • data 18 Sty 2016 • 18:00–21:00
 • miejscowość Warszawa
 • lokalizacja Terapeutyczna Kawiarnia

Jak reagować na to, gdy dziecko mówi do nas rzeczy trudne, przykre, “niegrzeczne”?
Co zrobić, żeby dziecko zaczęło słuchać, co do niego mówię i chciało np. po sobie posprzątać?
Jak się dogadać? Co pomaga rodzicom w komunikowaniu się z dziećmi, a co przeszkadza? Co zrobić, żeby komunikacja wspierała dziecko w rozwoju? Podobne pytania często padają ze strony rodziców. Poszerzając swoją wiedzę o komunikacji, zwiększamy swoje szanse na porozumienie w relacjach z dziećmi.
Skuteczną komunikację z dziećmi warto oprzeć na zasadzie sformułowanej przez Stephena Covey’a: najpierw staraj się zrozumieć, a dopiero potem być zrozumianym. Zgodnie z nią poświęcimy dużo czasu na to, jak opierać komunikację z dziećmi na dawaniu im doświadczenia, że są słuchane i brane pod uwagę. Będziemy ćwiczyć takie sposoby mówienia do dziecka, które pomagają we wzajemnym zrozumieniu. Jednocześnie ucząc się zwracać uwagę na komunikację, która zachodzi poza słowami. Będziemy zastanawiać się, jak mówić, żeby dziecko chciało słuchać i żeby budować rodzinę, w której potrzeby wszystkich członków rodziny są tak samo ważne.
Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.
Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

2 komentarze

 1. Agnieszka Kozok - 7 stycznia 2016 10:03

  Dzień dobry, czy na warsztaty trzeba się zapisywać?
  pozdrawiam,
  agnieszka

  Odpowiedz
  • AStein - 7 stycznia 2016 10:24

   Informacje / zapisy (mailowe lub telefoniczne):
   Justyna Antonik
   telefon: 601 343 699
   e-mail: jadoula@chustobaby.pl

   Odpowiedz

Skomentuj!