warsztat – WARSZAWA: Relacja bez nagród i kar.


 photo profil.jpg

warsztat – WARSZAWA: Relacja bez nagród i kar.

  • data 09 Cze 2017 • 10:00–13:00
  • miejscowość Warszawa
  • lokalizacja Aktywna Warsztatownia

https://www.facebook.com/events/112522842673140/

 

Zapraszamy serdecznie na kolejne warsztaty z Agnieszką Stein – Relacja bez nagród i kar

Agnieszka o warsztacie:
„Rodzicielstwo jest w tej chwili spostrzegane jako bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Ilość porad i poradników dotyczących wychowania rośnie z każdym rokiem. A mimo takiego dostępu do informacji często rodzice czują się zagubieni i bezradni w swoich relacjach z dziećmi. Coraz więcej jest też rodziców, którzy chcieliby budować te relacje bardziej świadomie. Rozwijać się w swojej rodzicielskiej roli. Kiedy pojawiają się trudne sytuacje wychowawcze, rodzice sięgają po stare tradycyjne metody i czasem dostrzegają, że nie spełniają one do końca ich oczekiwań. Zastanawiają się wtedy, w czym leży problem, i zaczynają poszukiwania. Na spotkaniu postaram się więc opowiedzieć, jak w prosty sposób podejmować decyzje dotyczące tego, która metoda może się sprawdzić w relacjach z dziećmi, a którą warto potraktować ostrożnie. Pokażę, dlaczego tak wiele rodziców ma wątpliwości dotyczące karania swoich dzieci. Czasem czują dyskomfort albo nie rozumieją reakcji swoich dzieci. Zaproponuję też parę sposobów i narzędzi dużo skuteczniejszych w wychowaniu niż karanie czy nagradzanie.”

Prowadzący: Agnieszka Stein www.agnieszkastein.pl
Agnieszka o sobie: „Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.
Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.
Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołą Montessori. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami.
Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.
Pracuję z rodzicami dzieci począwszy od urodzenia aż do okresu nastoletniego.
Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyłyśmy w 2008 roku stronę dzikiedzieci.pl poświęconą rodzicielstwu bliskości.
Jestem też autorką dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat.”

W trakcie spotkania będzie możliwość kupienia książek Agnieszki oraz kilku innych pozycji wydawnictwa Mamania, z 10% rabatem od cen okładkowych.

Bieżący plan spotkań dostępny jest na FB Aktywna Warsztatownia:www.facebook.com/AktywnaWarsztatownia/events
lub w kalendarzu:
https://calendar.google.com/calendar/embed?src=aktywna.warsztatownia%40gmail.com&ctz=Europe%2FWarsaw
Zachęcam do śledzenia oferty warsztatowej :).

Informacje / zapisy (mailowe):
Justyna Antonik
e-mail: aktywna.warsztatownia@gmail.com
FB/ Aktywna Warsztatownia / www.facebook.com/AktywnaWarsztatownia
FB/ Doula Justyna Antonik / www.facebook.com/doulajustyna.antonik

– Cena: 80 zł za osobę, 120 zł za parę rodziców/opiekunów*
(* – zniżka opłaty za udział w każdym warsztacie obowiązuje tylko w przypadku rodziców/opiekunów tego samego dziecka)
– Wszelkie informacje organizacyjne (w tym dotyczące płatności) zostaną wysłane w mailu organizacyjnym.
– Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.
– Zachęcamy do wygodnego ubioru oraz do wzięcia obuwia na zmianę :).
– Ze względów organizacyjnych zapraszamy z dziećmi do 1,5 roku.

Skomentuj!