warsztat WARSZAWA: Rodzicielstwo przez zabawę.


 photo profil.jpg

warsztat WARSZAWA: Rodzicielstwo przez zabawę.

  • data 24 Kwi 2017 • 10:00–13:00
  • miejscowość Warszawa
  • lokalizacja Aktywna Warsztatownia

Zapraszamy serdecznie na kolejne warsztaty z Agnieszką Stein – Rodzicielstwo przez zabawę.

Tytuł warsztatu to jednocześnie tytuł książki Lawrence CohenaRodzicielstwo przez zabawę, który proponuje rodzicom efektywną i zabawną metodę radzenia sobie z dziecięcymi emocjami, lękami, trudnościami oraz odbudowywania nadwyrężonej przez codzienne stresy relacji. Na warsztacie na podobny temat nie może zabraknąć dobrej zabawy. Będziemy więc przez zabawę poznawać różne sposoby radzenia sobie z trudnościami dzieci i swoimi.

Uczestnicząc w warsztacie, rodzice dowiedzą się jak radzić sobie z tym, że dziecko nie lubi przegrywać, wchodzi w konflikty z innymi dziećmi, grzebie się przy wyjściu do przedszkola, czy boi się różnych rzeczy.

Rodzicielstwo przez zabawę to nie tylko sposób radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci. Dzieci używają zabawy jako języka i narzędzia komunikacji. Nauczenie się tego języka zwiększa szansę na wzajemne porozumienie i pogłębia relację z dziećmi.

Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

Prowadzący: Agnieszka Stein www.agnieszkastein.pl
Agnieszka o sobie: „Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.
Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.
Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołą Montessori. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami.
Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.
Pracuję z rodzicami dzieci począwszy od urodzenia aż do okresu nastoletniego.
Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyłyśmy w 2008 roku stronę dzikiedzieci.pl poświęconą rodzicielstwu bliskości.
Jestem też autorką dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat.”

W trakcie spotkania będzie możliwość kupienia książek Agnieszki z 10% rabatem od cen okładkowych oraz kilku innych książek wydawnictwa Mamania.

Pełna lista spotkań dostępna jest na FB Aktywna Warsztatownia:
www.facebook.com/AktywnaWarsztatownia/events
oraz w kalendarzu:
https://calendar.google.com/calendar/embed?src=aktywna.warsztatownia%40gmail.com&ctz=Europe%2FWarsaw
Zachęcamy do śledzenia oferty warsztatowej :).

Informacje / zapisy (mailowe):
Justyna Antonik
e-mail: aktywna.warsztatownia@gmail.com
FB/ Aktywna Warsztatownia / www.facebook.com/AktywnaWarsztatownia
FB/ Doula Justyna Antonik / www.facebook.com/doulajustyna.antonik

Uwagi organizacyjne:
– Inwestycja: 80 zł za osobę, 120 zł za parę rodziców/opiekunów.
– Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy (mailowe). Wszelkie informacje organizacyjne (w tym dotyczące płatności) zostaną wysłane w mailu potwierdzającym uczestnictwo w warsztatach.
– Liczba uczestników jest ograniczona tak, żeby zapewnić komfort wszystkim obecnym. O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat.
– Zapraszamy z dziećmi do 1,5 roku.
– Zachęcam do wygodnego ubioru oraz do wzięcia obuwia na zmianę :).
– W przypadku niezebrania się grupy (min. 6 osób) dane zajęcia zostaną przełożone i zostanie ustalony inny termin.

Skomentuj!