warsztat WARSZAWA – Samoregulacja czyli jak zadbać o siebie i dziecko / Self-reg


 photo profil.jpg

warsztat WARSZAWA – Samoregulacja czyli jak zadbać o siebie i dziecko / Self-reg

  • data 27 Mar 2017 • 10.00–13.00
  • miejscowość Warszawa
  • lokalizacja Aktywna Warsztatownia

Zapraszamy serdecznie na kolejne warsztaty z Agnieszką Stein – Samoregulacja czyli jak zadbać o siebie i dziecko / Self-reg

Agnieszka o warsztacie:
„W jaki sposób dawać sobie lepiej radę z emocjami? Jak wesprzeć dziecko i siebie w radzeniu sobie ze stresem. Dlaczego moje dziecko nie robi wszystkiego tego, co już potrafią inne dzieci w jego wieku? Albo dlaczego czasem coś potrafi, a czasem nie?
Na te wszystkie pytania łatwiej jest odpowiadać, kiedy rozumie się działanie mózgu i wykorzystuje wiedzę o samoregulacji. Właśnie samoregulacja jest tym procesem, który umożliwia nam skuteczne działanie i rozwój, a także wspieranie w rozwoju innych ludzi.
Będziemy rozmawiać jak wykorzystać self-reg w rodzicielstwie, ale też przede wszystkim jak lepiej zadbać o siebie.”

Określenie SELF-REG pochodzi z książki o tym samym tytule -„SELF-REG” (autor Stuart Shanker). Książka ukazała się nakładem wydawnictwaMamania.

Prowadzący: Agnieszka Stein www.agnieszkastein.pl
Agnieszka o sobie: „Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.
Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.
Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołą Montessori. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami.
Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.
Pracuję z rodzicami dzieci począwszy od urodzenia aż do okresu nastoletniego.
Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyłyśmy w 2008 roku stronę dzikiedzieci.pl poświęconą rodzicielstwu bliskości.
Jestem też autorką dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat.”

W trakcie spotkania będzie możliwość kupienia książek Agnieszki, łącznie z najnowszą „Akcja adaptacja” – z 10% rabatem od cen okładkowych oraz kilku innych książek wydawnictwa Mamania.

Bieżący plan spotkań dostępny jest na FB: www.facebook.com/AktywnaWarsztatownia/events
lub w kalendarzu:
https://calendar.google.com/calendar/embed?src=aktywna.warsztatownia%40gmail.com&ctz=Europe%2FWarsaw
Zachęcam do śledzenia oferty warsztatowej :).

Informacje / zapisy (mailowe):
Justyna Antonik
e-mail: aktywna.warsztatownia@gmail.com
FB/ Aktywna Warsztatownia / www.facebook.com/AktywnaWarsztatownia
e-mail: jadoula@chustobaby.pl
FB/ Doula Justyna Antonik / www.facebook.com/doulajustyna.antonik

Cena: 80 zł za osobę, 120 zł za parę
Wszelkie informacje organizacyjne (w tym dotyczące płatności) zostaną wysłane w mailu organizacyjnym.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.
Zachęcam do wygodnego ubioru oraz do wzięcia obuwia na zmianę :).

Skomentuj!