warsztat WARSZAWA: Sposób na dziecięcą agresję.


 photo profil.jpg

warsztat WARSZAWA: Sposób na dziecięcą agresję.

  • data 19 Cze 2017 • 9:00–15:00
  • miejscowość Warszawa
  • lokalizacja Staw Otwarty

https://www.facebook.com/events/623932567798998/

„Dziecięca złość i agresja bywają dla dorosłych bardzo trudne. Duński terapeuta Jesper Juul nazwał je nowym tabu. Postawy dorosłych wobec złości dzieci nie pomagają dzieciom w radzeniu sobie z nią. Często jako rodzice jesteśmy bezradni, nie wiemy co robić i do jakich wzorców się odwołać. Zapraszam na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o dziecięcej złości i agresji.
Zagadnienia:
– czemu dzieci bywają agresywne,
– jak reagować na dziecięcą agresję,
– czego dziecko potrzebuje się nauczyć, by sobie z nią radzić,
– jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas napadu złości,
– co dzieje się w mózgu złoszczącego się dziecka,
– jak się samemu nie zarazić, nie dać się ponieść emocjom i zachowaćrozsądek.”

Agnieszka Stein

Prowadzący:
Agnieszka Stein www.agnieszkastein.pl
„Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.

Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.

Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołami, głównie Montessori i demokratycznymi. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.

Pracuję z rodzicami dzieci począwszy od urodzenia aż do okresu nastoletniego.”

Agnieszka Stein jest autorką książek: Dziecko z bliska, Dziecko z bliska idzie w świat, Akcja adaptacja. Jak pomóc dziecku i sobie w zaprzyjaźnieniu się z przedszkolem.

Informacje organizacyjne
Czas trwania spotkania: 6 h
Koszt udziału jednej osoby – 170 zł, pary – 280 zł.
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty w wyznaczonym terminie.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: strefabliskosci@gmail.com. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlę szczegółowe informacje.

Warsztat odbędzie się po zebraniu minimalnej liczby uczestników – 13, maksymalna ilość uczestników – 16. W sytuacji, gdy nie zbierze się grupa, wniesione wpłaty zostaną zwrócone.

Miejsce:
Staw Otwarty, Kwitnącej Akacji 58, Warszawa

Organizatorem wydarzenia jest Strefa Bliskości (Monika Wrzosek). W razie pytań, zachęcam do kontaktu mailowego lub telefonicznego: 508 423 114.

Skomentuj!