warsztat – WROCŁAW: Poczucie własnej wartości.


 photo profil.jpg

warsztat – WROCŁAW: Poczucie własnej wartości.

  • data 11 Wrz 2016 • 11:00–16:00
  • miejscowość Wrocław
  • lokalizacja Uniwersytet Przyrodniczy ul: Norwida 25

Zapraszamy rodziców na cykl warsztatów z Agnieszka Stein dotyczących rodzicielstwa bliskości . Pierwszy warsztat będzie dotyczył najważniejszej kwestii w procesie rodzicielstwa poczucia własnej wartości
Warsztat poczucie własnej wartości
• Czy można mieć zbyt wysokie poczucie własnej wartości?
• Czy mogę wyposażyć dziecko w poczucie własnej wartości, jeśli sam mam je zaniżone?
Termin „poczucie własnej wartości” budzi w tej chwili wiele wątpliwości. Z jednej strony rodzice chcieliby, aby ich dzieci miały wysokie poczucie własnej wartości, aby dobrze się czuły ze sobą. Wiele się mówi o tym, jakie to ważne i jak to pomaga w życiu. Z drugiej strony słyszy się głosy, że wyrasta pokolenie dzieci tak przekonanych o swojej wyjątkowości, że trudno im szanować potrzeby innych ludzi. Rodzice chcieliby dać dzieciom jak najlepszy start w dorosłe życie, a tymczasem nie są pewni, czy im się to uda, bo sami oceniają swoje poczucie własnej wartości jako niskie. Widzą też czasem, że ich wysiłki są nieskuteczne lub nawet powodują, że dziecko myśli o sobie coraz gorzej.
Chciałabym więc wspólnie z rodzicami popracować nad tym, jakie rozumienie poczucia własnej wartości proponuje rodzicielstwo bliskości i jak można pomagać dzieciom rozwijać je, jednocześnie wzmacniając samych siebie. Zaczniemy od przyglądania się własnemu poczuciu wartości i temu, czy jest ono bezwarunkowe czy zależne od ocen innych osób. Zobaczymy co poczucie własnej wartości ma wspólnego z samoakceptacją albo z ciałem. Podoświadczamy tego, jak poczucie własnej wartości zmienia relacje z innymi ludźmi i ze sobą samym.
Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.
Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.
Prowadząca: Agnieszka Stein – absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej, roczny, intensywny kurs NVC (Porozumienia bez Przemocy), a także Kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W życiu zawodowym zajmuje się wspieraniem rodziców w „procesie wychowawczym” i pomocą w kryzysowych sytuacjach. Prowadzi liczne warsztaty dla rodziców i szkoli profesjonalistów pracujących z dziećmi. Współpracuje jako psycholog ze szkołami i przedszkolami. Jest współautorką strony internetowej poświęconej Rodzicielstwu Bliskościwww.dzikiedzieci.pl. i autorką popularnych książek „Dziecko z bliska” „Dziecko z bliska idzie w świat”, ,, Potrzebna cała wioska ” w których opisuje swoją koncepcję Rodzicielstwa Bliskości . Prywatnie jest mamą 12- latka
Miejsce : Uniwersytet Przyrodniczy ul: Norwida 25
godzina 11:00do 16:00
cena : 90 zł nr konta do wpłaty 84 1090 2428 0000 0001 1661 8437
Zgłoszenie należy kierować na adres mailowy wroclaw@unikids.pl tel.509495610

Podczas spotkanie będzie można nabyć książki Agnieszki Stein.

Skomentuj!