warsztat – ZIELONA GÓRA: Poczucie własnej wartości.


 photo profil.jpg

warsztat – ZIELONA GÓRA: Poczucie własnej wartości.

  • data 14 Lut 2016 • 10:00–16:00
  • miejscowość Zielona Góra
  • lokalizacja Fundacja Boczne drogi

Poczucie własnej wartości

Czy można mieć zbyt wysokie poczucie własnej wartości?
Czy mogę wyposażyć dziecko w poczucie własnej wartości, jeśli sam mam je zaniżone?
Termin „poczucie własnej wartości” budzi w tej chwili wiele wątpliwości. Z jednej strony rodzice chcieliby, aby ich dzieci miały wysokie poczucie własnej wartości, aby dobrze się czuły ze sobą. Wiele się mówi o tym, jakie to ważne i jak to pomaga w życiu. Z drugiej strony słyszy się głosy, że wyrasta pokolenie dzieci tak przekonanych o swojej wyjątkowości, że trudno im szanować potrzeby innych ludzi. Rodzice chcieliby dać dzieciom jak najlepszy start w dorosłe życie, a tymczasem nie są pewni, czy im się to uda, bo sami oceniają swoje poczucie własnej wartości jako niskie. Widzą też czasem, że ich wysiłki są nieskuteczne lub nawet powodują, że dziecko myśli o sobie coraz gorzej.

Chciałabym więc wspólnie z rodzicami popracować nad tym, jakie rozumienie poczucia własnej wartości proponuje rodzicielstwo bliskości i jak można pomagać dzieciom rozwijać je, jednocześnie wzmacniając samych siebie. Zaczniemy od przyglądania się własnemu poczuciu wartości i temu, czy jest ono bezwarunkowe czy zależne od ocen innych osób. Zobaczymy co poczucie własnej wartości ma wspólnego z samoakceptacją albo z ciałem. Podoświadczamy tego, jak poczucie własnej wartości zmienia relacje z innymi ludźmi i ze sobą samym.

Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1055605144461602/

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem fundacja@bocznedrogi.org lub pod nr telefonu 783 983 363.

Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki uzgodnionej osobiście.
Koszt warsztatów będzie uzależniony od ilości uczestników. Staramy się by nie było to więcej niż 100 zł .

Skomentuj!