warsztaty – LESZNO: Bunt na pokładzie.


 photo profil.jpg

warsztaty – LESZNO: Bunt na pokładzie.

  • data 08 Paź 2016 • 10:30–16:00
  • miejscowość Leszno
  • lokalizacja Arena Kreatywnej Edukacji

ADRESACI: Rodzice oraz osoby pracujące z dziećmi..

TREŚĆ SZKOLENIA:
Bunt dwulatka. Bunt trzylatka. I kolejne. Chciałabym zaprosić rodziców na spotkanie poświęcone konfliktom między rodzicami a dziećmi. A w szczególności tym konfliktom, które wynikają z dziecięcej potrzeby rozwoju.
Takie sytuacje są udziałem wszystkich chyba rodziców. Dzieci nie słuchają, robią odwrotnie, niż my uważamy, że powinny, intensywnie okazują swoją wściekłość i niezgodę na zasady wprowadzane przez rodziców. To trudne chwile i rzadko rodzice zdają sobie sprawę jak ważne rozwojowo są podobne zachowania dzieci.
W trakcie warsztatów będzie można dowiedzieć się, dlaczego dzieci się buntują i jak sobie z tym radzić, żeby nie niszczyć wzajemnej relacji, a nawet ją wzmacniać. Spróbujemy razem przyjrzeć się temu, co popycha dzieci do tak trudnych zachowań i temu, co właściwie sprawia, że są one takie trudne.
Warsztat będzie okazją do przyjrzenia się dzieciom z ich własnej perspektywy, a także z perspektywy psychologii.
Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.
Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

PROWADZĄCA WARSZTAT: Agnieszka Stein
Psycholog od 1999 roku pomagający dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udziela pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomaga im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.
Prowadzi warsztaty, konsultacje indywidualne dla rodziców oraz współpracuje z przedszkolami i szkołami, głównie Montessori i demokratycznymi. Doradza nauczycielom, pomaga im rozwijać się zawodowo, wspiera ich w kontaktach z rodzicami.
Specjalizuje się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważa ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuje podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.
Jest autorką książek „Dziecko z bliska” oraz „Dziecko z bliska idzie w świat”. Ukazała się też książka – rozmowa z Agnieszką Stein pod tytułem „Potrzebna cała wioska”.
Współprowadzi stronę internetową www.dzikiedzieci.pl.
Więcej na www.agnieszkastein.pl.

KOSZT: 130zł/os 220 zł/dwoje rodziców
Przy zapisie 1 osoby na 2 dni warsztatów (8 i 9.10) koszt: 220 zł
Organizator zapewnia zaświadczenie potwierdzające ukończenie warsztatu oraz przerwę kawową.
Miejsce: Arena Kreatywnej Edukacji
ul. 17 Stycznia 90, 64-100 Leszno

ZAPISY:
Zapisu dokonujemy poprzez wypełnienie formularza
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScM8qnCLB76ZmK0zh8W0p1cojsRoG9g1XOMimr7EkcVZ4XcRA/viewform
Równolegle konieczne jest potwierdzenie zapisu poprzez dokonanie wpłaty zaliczki 50zł na podane konto, w tytule wpisując datę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.
O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona max. 14 osób.

Milena Nadolna-Dróżdż
PL43 1750 0012 0000 0000 2825 6981

Więcej informacji pod nr. tel. 721789959 lub mailowo milena.nadolna@gmail.com
Organizator: NATURALNA WIĘŹ

Skomentuj!