wykład – Jelenia Góra: RODZICIELSTWO BLISKOŚCI


 photo profil.jpg

wykład – Jelenia Góra: RODZICIELSTWO BLISKOŚCI

  • data 16 Paź 2015 • 16:30–
  • miejscowość Jelenia Góra
  • lokalizacja Przedszkole Montessori, ul. Kadetów 13

Przedszkole Montessori Ence Pence w Jeleniej Górze :
Zapraszamy rodziców na spotkanie z Agnieszką Stein na temat Rodzicielstwa Bliskości

Rodzicielstwo jest w tej chwili postrzegane jako bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Ilość porad i poradników dotyczących wychowania rośnie z każdym rokiem. A mimo takiego dostępu do informacji, często rodzice czują się zagubieni i bezradni w swoich relacjach z dziećmi.
Coraz więcej też jest rodziców, którzy chcieliby bardziej świadomie budować swoje relacje z dziećmi. Rozwijać się w swojej rodzicielskiej roli.

Kiedy pojawiają się trudne sytuacje wychowawcze rodzice sięgają po stare tradycyjne metody i czasem dostrzegają, że nie spełniają one do końca ich oczekiwać. Zastanawiają się wtedy, w czym leży problem i zaczynają poszukiwania.

Odpowiedzią jest na pewno wspieranie autentycznej więzi między dorosłym a dzieckiem czyli Rodzicielstwo Bliskości, które mocno przejawia się min. w metodach Montessori.

Dziecko jest żywym człowiekiem i nigdy za pomocą żadnej metody, nie da się uzyskać całkowitej kontroli nad jego zachowaniem. Szkodliwe są przede wszystkim te metody, które niszczą więź, czyli takie, które polegają na intencjonalnym robieniu rzeczy, które są dla dziecka przykre, z którymi wiąże się cierpienie dziecka, a także te w których akceptacja dziecka jest warunkowa i zależy od tego na ile podoba się nam zachowanie dziecka.
Wspieranie autentycznej silnej więzi w konsekwencji pomaga w wychowaniu dziecka na współodczuwającą, rozumiejącą swoje i innych potrzeby, świadomą swoich talentów, szanującą siebie i innych, ale niezależną i indywidualną osobą Na spotkaniu postaram się więc min. opowiedzieć jak w prosty sposób podejmować decyzje dotyczące tego, która metoda może się sprawdzić w relacjach z dziećmi, a którą warto potraktować ostrożnie. Pokażę, dlaczego tak wiele rodziców ma wątpliwości dotyczące karania swoich dzieci. Czasem czują dyskomfort, albo nie rozumieją reakcji swoich dzieci.

Zaproponuję też parę sposobów i narzędzi dużo skuteczniejszych w wychowaniu niż karanie.
Nie zabraknie też czasu na dyskusję i odpowiedzi na pytania uczestników.

ZAPISY NA : ence_pence@onet.eu tel.509 495 610
Koszt 35 zł

FB https://www.facebook.com/events/1058847917462940/

Skomentuj!