wykład – RYBNIK: Rozpieszczone i bezstresowe czy bezpieczne i kochane?


 photo profil.jpg

wykład – RYBNIK: Rozpieszczone i bezstresowe czy bezpieczne i kochane?

  • data 02 Wrz 2016 • 16:00–18:00
  • miejscowość Rybnik
  • lokalizacja ul. Poremby 11 44-213 Rybnik - Kamień

Czy zaspokajanie potrzeb dzieci może szkodzić, rozpieszczać, “psuć” dziecko?
Czy dziecko, które ma wiele przestrzeni w domu poradzi sobie w świecie zewnętrznym pełnym różnych zasad i zakazów?
Rodzicielstwo bliskości budzi obawy rodziców, ponieważ bywa nazywane bezstresowym. Rodzice spotykają się z zarzutami, że rozpieszczają swoje dzieci i pozwalają sobie wchodzić na głowę. Gdzie kończy się troska o potrzeby dziecka a zaczyna nadopiekuńczość, rozpieszczanie, oddawanie przywództwa dziecku?

Dorosłych, którzy chcą poeksplorować własne przekonania i wiedzę na temat rodzicielstwa zapraszamy na warsztat, na którym będziemy szukać równowagi między potrzebami dorosłego, a potrzebami dziecka. Poszukamy razem (wcale nie takiej cienkiej) granicy pomiędzy pełnym miłości i wsparcia świadomym rodzicielstwem bliskości a tzw. wychowaniem bezstresowym i zastanowimy się, jak nie tracić jej z oczu.

W trakcie warsztatu rodzice będą mogli sobie uporządkować to, jakie są ich zadania, jeśli chcą wspierać harmonijny rozwój dzieci i nauczyć się rozpoznawać sytuacje, w których warto działać od takich, w których lepiej zrobić krok do tyłu i dać dziecku więcej przestrzeni.

Warsztat to przestrzeń na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, żeby lepiej poznać siebie, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania. To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy. Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.
Agnieszka Stein

INFORMCJE ORGANIZACYJNE:
Termin: 02.09 piątek godz. 16.00 – 18.00
Koszt: 30 zł
Mamy ograniczona liczbę miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
KROK 1: wyslij zgłoszenie smsem, w treści wpisz: imię i nazwisko + Agnieszka Stein + liczbę osób
nr tel: 505005367
Po otrzymaniu potwierdzenia:
KROK 2: dokonaj wpłaty 30zł od osoby na konto Tulio nr rachunku: 38 1540 1128 3060 7090 9979 0001
– Decyduje kolejność wpłat!
– Kliknięcie na FB „Wezmę udział” nie jest zgłoszeniem
Organizator – miejsce:Tulio ul. Poremby 11 44-213 Rybnik – Kamień
* Organizator zastrzega sobie prawo odwołania spotkania lub zmiany terminu w przypadku nie zebrania się minimalnej liczby uczestników.
*Zapewniamy kameralność spotkania (niewielka grupa) oraz mozliwość przyjścia z dzieckiem. Obok sali, na której będzie odbywał się wykład udostepnimy pokój dla „mamy z dzieckiem” gdzie będzie możliwość przebrać, nakarmić dziecko
Za bezpieczeństwo dzieci w trakcie spotkania odpowiadają jego rodzice.

Skomentuj!