O mnie


 photo profil.jpg

O mnie

1

Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.
Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.

Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołami, głównie Montessori i demokratycznymi. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.

Pracuję z rodzicami dzieci począwszy od urodzenia aż do okresu nastoletniego.

Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyłyśmy w 2008 roku stronę Dzikie Dzieci poświęconą rodzicielstwu bliskości. Strona dziś już nie jest aktywna.

Jestem też autorką dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat. Ukazała się też książka – rozmowa ze mną pod tytułem: Potrzebna cała wioska.

Wykształcenie:

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Warszawskim w 1999 roku.

Swoją wiedzę i umiejętności doskonaliłam dzięki udziałowi w Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej ze specjalizacją w pomocy dziecku i rodzinie.

Ukończyłam też: I stopień szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Roczny Trening Porozumienia bez Przemocy i wiele innych szkoleń związanych z pracą z dziećmi i rodzicami.

Doświadczenie:

Pracowałam w dwóch Domach Dziecka – w Warszawie i w Radomiu.

Współpracowałam z Ośrodkiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Dom”, gdzie prowadziłam warsztaty umiejętności wychowawczych i udzielałam indywidualnych konsultacji w sprawach dzieci podopiecznym ośrodka.

Współpracowałam z Fundacją Mederi. Jako koordynator programu profilaktyki przemocy dla żłobków „Mały Słoń” prowadziłam w żłobkach warsztaty poświęcone rozpoznawaniu krzywdzenia dzieci i umiejętności interwencji w takich sytuacjach.

Koordynowałam też program „Asystent rodziny” prowadzony dla OPS Wola, w ramach którego odwiedzałam rodziców w domach i wspierałam ich w rozwijaniu umiejętności wychowawczych. Organizowałam też wyjazdy dla rodzin połączone z warsztatami dla rodziców.

Przez pięć lat pracowałam jako psycholog w Gimnazjum Gminnym w Dębem Wielkim.

Szkolę profesjonalistów pracujących z dziećmi – nauczycieli, nauczycieli przedszkola i pracowników żłobków w ramach projektu Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów.

Udzielam indywidualnych konsultacji w Warszawie w Bliskim Miejscu, którego jestem współzałożycielką.

Prowadzę warsztaty dla rodziców i webinaria.

Prywatnie:

Jestem mamą wspaniałego nastolatka, uwielbiam czytać i polecać innym dobre książki. Odpoczywam z dala od cywilizacji.

Komentarze niedozwolone